Warunki wypożyczenia wystaw do uzgodnienia. Istnieje możliwość przearanżowania wystaw, a także przygotowanie eksponatów na konkretny temat (do uzgodnienia).
Kontakt: Paulina Kosmala-Kryś.

tel. 41 344 40 78 wewn. 171, 41 343 37 13
e-mail: p.kosmala@muzeumzabawek.eu

lalkaLalki świata – Wystawa prezentuje lalki w strojach regionalnych, pochodzące z różnych zakątków świata. Wystawa składa się z około 200 eksponatów.

ZPD-zajaceZabawka Przyjazna Dziecku– Eksponaty pochodzą z organizowanego przez muzeum od 1995 roku konkursu „Zabawka przyjazna dziecku”. Wśród nich znajdują się zabawki współczesnych projektantów, producentów, studentów kierunków wzornictwa, prezentujące nowe trendy na polskim rynku zabawkarskim. Wystawa składa się z około 150 eksponatów.

zabaW żabim świecie– Kolekcja żab Pani Ewy Rusieckiej, polskiej emigrantki mieszkającej w Londynie, prezentuje figurki żab zbierane przez nią od lat 50. XX w. Wystawa składa się z około 300 eksponatów.

Szopki bożonarodzeniowe różnych kultur – powierzchnia do 40 m². Na wystawie znajdą się szopki pochodzące z różnych krajów Europy, Azji i Afryki. Wykonane z bardzo ciekawych surowców, czasami występujących tylko w kraju, z którego pochodzą. Szopki mają różne rozmiary, od miniaturek (szopka w orzechu włoskim) do szopek kilkudziesięciocentymetrowych. Można je też w różny sposób wyeksponować. Posiadamy szopki płaskie do zawieszenia, szopki z tkaniny, z kryształu, szopki statyczne i ruchome.

Dziadki do orzechów – powierzchnia 50 m ². Dziadki do orzechów: dźwigniowe, udarowe i śrubowe. Pochodzą z kolekcji zgromadzonej przez p. Adriana Winnickiego z Krakowa, którą Muzeum Zabawek i Zabawy zakupiło do swoich zbiorów. Dziadki posiadają różne rozmiary i kształty (często fantazyjne). Wykonane są z rożnych tworzyw: drewno, metal, blacha. Znajdziemy na wystawie dziadki: górników, zabawkarzy, królów, dziadki o kształcie studni, szczypiec, zwierząt. Jest to niezwykle barwna wystawa z ciekawą historią.