Wystawa prac z Konkursu na Zabawkę Przyjazną Dziecku

Na wystawie prezentowane są zabawki nadesłane na VII Edycję Konkurs „Zabawka przyjazna dziecku”. Zobaczyć można min.: komplet mebelków dla dzieci z Trzymyszy.pl autorstwa Faridy i Krzysztofa Dubiel z Warszawy, Myszka mała z rodziną zwyciężyły w VII edycji konkursu „Zabawka przyjazna dziecku”.
Wystawę można oglądać do 14 kwietnia 2013 r.

W kategorii wzorów zabawek wdrożonych do produkcji jury profesjonalne wyróżniło także: Papierowe miasto z papierowemiasto.pl autorstwa Roberta Czajki z Warszawy – nagroda II, oraz dwie równorzędne III nagrody za Kolorowankę 3D dla Direct Channel Sp. z o.o. z Katowic i za Hocki – tekturowe klocki konstrukcyjne dla Wytwórni odRzeczy – Wojciech Drab z Krakowa.

W kategorii zabawki artystycznej jury przyznało: dwie II nagrody dla Waldemara Kwiatkowskiego z Inowrocławia za Eko-Cudo. Inowrocław oraz dla Dominiki Laskowskiej z Warszawy za Miny. W tej kategorii przyznano również wyróżnienia dla Violetty Baranowskiej z Mogilan za Zaczarowaną marchewkę oraz dla Moniki Iwan z Kielc za „Na straganie„.

W kategorii twórców ludowych jury profesjonalne przyznało tylko dwie II nagrody dla Ireny Brzeskiej z Chmielna za Kuchnię Babci i dla Anny i Rajmunda Kicmanów z Łaskarzewa za Kolekcję gwizdawek czterodźwiękowych. Oprócz tego także wyróżnienia dla Józefa Żaka ze Staszowa za Huzary, dla Mateusza Gębali z Meszny za Żywieckiego konika na kółkach – wózek dziecięcy oraz Mariana Mółki z Nowego Sącza za Zaułek Kuźnice – świat dawny Nowego Sącza.