thumb-afryka

Wystawa ,,Afryka Kazika 1931-1936″, przedłużona do 11 maja 2014

W Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach od 10.10. 2013 r. do 11.05.2014 r. czynna jest wystawa

,,Afryka Kazika 1931-1936″.

,, Jak lepiej poznać przyrodę, jeśli nie dzięki podróżom”.Młodym czytelnikom proponujemy ,,Afrykę Kazika”, Łukasza Wierzbickiego, książkę o autentycznej wyprawie podróżnika Kazimierza Nowaka z Poznania.

Ciekawostka:

Istnieje również fundacja im. Kazimierza Nowaka, która powstała z inicjatywy osób zafascynowanych  niezwykłą  historią afrykańskiej podróży Kazimierza Nowaka i zaangażowanych

od dawna w popularyzację jego dorobku.

Fundacja pomaga wszystkim, którzy chcieliby się włączyć w realizację misji. Celem fundacji jest nie tylko pielęgnowanie w pamięci o Kazimierzu Nowaku, ale także inicjowanie i wspieranie działań bliskim ideom tego wielkiego Polaka, tj: aktywność podróżnicza, reportaż, fotografia, film podróżniczy, działania edukacyjne oraz pomoc dla krajów Trzeciego Świata.

Fundacja im. Kazimierza Nowaka

ul. Starołęcka 18

61-361, Poznań

funadcja@kazimierznowak.pl

Warto zanurzyć się w niezwykły świat ,, Afryki Kazika” i poznać przygody właściciela ,,najmniejszej karawany na  świecie”. Wystawa czynna w muzeum do 11 maja 2014 r.