Wybierz najlepszy projekt zabawki


Wystawa „Architektura do zabawy” prezentuje nagrodzone, wyróżnione prace z konkursu na projekt zabawki architektonicznej, zorganizowanym przez krakowską Pracownię k. i Stowarzyszenie Akademia Łucznica. Zapraszamy wszystkich zwiedzających do głosowania na najlepsze ich zdaniem projekty. Wyniki  plebiscytu publiczności podamy po zakończeniu wystawy, 16 czerwca.   – Chcemy się przekonać, czy nasza publiczność wybierze takie same projekty, jak profesjonalne jury. Wśród wszystkich głosujących, rozlosujemy nagrody: ekologiczne gry, układanki, klocki oraz nasze jubileuszowe albumy „Dzieje pewnych zabawek” – wyjaśnia dyrektor Jolanta Podsiadło – Dla autorów prac, które zwyciężą w plebiscycie,  przygotowaliśmy statuetki – drewniane koniki na biegunach i pamiątkowy dyplom.

Plansze z projektami klocków w różnych kształtach i rozmiarach, foremki do piasku w kształcie nowoczesnych budynków, m.in. opery w Sidney, przestrzenne miasta czy farmy do dowolnej „rozbudowy” możnaoglądać w Galerii Dziecięcej „Abrakadabra”. Wystawa „Architektura do zabawy” prezentuje nagrodzone, wyróżnione prace z konkursu na projekt zabawki architektonicznej, zorganizowanego przez krakowską Pracownię k. i Stowarzyszenie Akademia Łucznica.

Na konkurs przysłano 95 prac. Jury w składzie: Zofia Bisiak, Bartosz Haduch, Natalia Luniak, Łukasz Tabakowski, Tadeusz Wieczorek przyznało 3 nagrody główne i 4 wyróżnienia oraz zakwalifikowało 15 prac do udziału w wystawie pokonkursowej.

Wśród prezentowanych projektów są m.in. klocki prezentujące domki z różnych regionów Polski, archiposzukiwacz, pozwalający odnaleźć ważne architektonicznie budowle w mieście, domki z zielonymi, roślinnymi daszkami, plastikowe kijki o nazwie pastyki, które łatwo można połączyć, archiwalizka ze ścianami, oknami i innymi detalami architektonicznymi,  domki ze sklejki i tektury do samodzielnego składania i ozdabiania czy duży sześcian z ruchomymi, kolorowymi ściankami.

Wystawie towarzyszy plebiscyt. Każdy zwiedzający może zagłosować na projekt zabawki, która najbardziej mu się podoba. – Chcemy się przekonać, czy nasza publiczność wybierze takie same projekty, jak profesjonalne jury. Wśród wszystkich głosujących, rozlosujemy nagrody: ekologiczne gry, układanki, klocki oraz nasze jubileuszowe albumy „Dzieje pewnych zabawek” – wyjaśnia dyrektor Jolanta Podsiadło – Dla autorów prac, które zwyciężą w plebiscycie,  przygotowaliśmy statuetki – drewniane koniki na biegunach i pamiątkowy dyplom.

Wystawę „Architektura do zabawy” można oglądać do 21 czerwca 2010 roku.

Konkurs zorganizowano w ramach programu Akademia Orange.