„Wodny świat” już wkrótce w Muzeum Zabawek i Zabawy

DSC_0492Ahoj!

Już niedługo zaprosimy Was w niezwykłą podróż, w której zanurzymy się łodzią podwodną w morskie głębiny i będziemy podglądać ławice ryb, koniki morskie, meduzy czy koralowce. Staniemy oko w oko z „rekinem” i przytulimy się do macek ośmiornicy. A wszystko to dzięki nowej wystawie – „Pod wodą”, która pozwoli „przenieść” odwiedzających muzeum do wodnych głębin. Aranżacja plastyczna wystawy – podwodna przestrzeń – będzie mieć charakter edukacyjny. Treść wystawy inspirowana jest książką wydawnictwa Dwie Siostry, o tym samym tytule.

Na wystawie nie umieścimy eksponatów z naszych zbiorów. Będzie to przestrzeń stworzona specjalnie do zabawy, obejrzenia książki „Pod wodą” i poczytania ciekawostek, np.: o tym jaką powierzchnię naszej planety zajmuje woda? Co w niej żyje? Kto wynalazł strój nurka i łódź podwodną?

Ze względów technicznych musimy przesunąć czas udostępnienia wystawy (m.in. sprawdzamy szczelność łodzi :-)). O terminie podwodnej aranżacji poinformujemy w najbliższym czasie.

Bądźcie gotowi!