Turniej Warhammer kwiecień 2010

W najbliższą niedzielę, 25 kwietnia w Muzeum Zabawek i Zabawy odbędzie się turniej Warhammer Fantasy Battle: bitwy rycerzy, elfów, krasnoludów, ogrów i zwierzoludzi rozgrywane na olbrzymich planszach przez graczy z Krakowa, Mielca, Radomia, Stąporkowa, Skarżyska-Kamiennej i Kielc. Wszyscy, którzy w niedzielę przyjdą zwiedzić muzeum dodatkowo będą mogli przyjrzeć się rozgrywkom, ręcznie malowanym figurkom i kibicować zawodnikom.
W rozgrywkach, które rozpoczną się o godz. 10:00 w sali konferencyjnej weźmie udział ponad 20 zawodników. Pojedynki między graczami będą odbywać się jednocześnie na 5-7 planszach. Zwycięzcę turnieju poznamy około godz. 17:00.

W grze Warhammer zawodnicy walczą armiami figurek składających się z żołnierzy, artylerii oraz magicznych, nierzeczywistych stworzeń i postaci. Gracz dowodzący swoją armią sam wybiera jakie rodzaje wojsk wejdą w jego skład. Nie wszystko zależy od szczęścia, wiele to też kwestia strategii i umiejętności, wykorzystania własnej przewagi oraz słabości i błędów przeciwnika. Strategiczne decyzje graczy wzmacnia lub osłabia rzut kością, np. gdy gracz wyrzuci od 1 do 3 oczek – nie trafia w przeciwnika, gdy wyrzuca od 4 do 6 – zadaje cios swojemu przeciwnikowi.
Warhammer to nie tylko gra strategiczna, ale także modelarstwo. Zawodnicy samodzielnie malują nowe figurki do swojej armii.
Na planszach ustawiane są elementy makiety: wzgórza, drzewa, ruiny zamków. Nieformalna grupa wielbicieli gier strategicznych i bitewnych współpracuje z Muzeum Zabawek i Zabawy już od dwóch lat. Niedzielny turniej jest pierwszym, na który przyjadą zawodnicy z tak wielu innych miast.