Turniej gier lego


Plansze, kostki, pionki, wszystkie wykonane z… klocków lego – w najbliższy weekend 16-17 października Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na turniej gier planszowych Lego. Rozgrywki turniejowe zaplanowano w sali konferencyjnej w sobotę i niedzielę w godz. 10-16. Wszyscy chętni będą mogli popróbować swoich sił w trzech grach: Minotaur, Monster i Piramida. W pierwszej zawodnicy będą pokonywać labirynt tak, aby nie trafić na potężnego Minotaura, w drugiej klockowe potworki muszą stanąć w jednej linii i nie dać się „pożreć” pająkowi. W trzeciej poszukiwacze skarbów będą wspinać się po klockowej piramidzie Ramzesa.

Przygotowaliśmy 10 stolików z grami. Jednocześnie grać będzie mogło 40 zawodników, więc pewnie nie wszyscy chętni zagrają od razu. Poprzednia impreza organizowana wspólnie z firmą Lego Polska przyciągnęła wielu młodych i starszych budowniczych –  wyjaśnia dyrektor Jolanta Podsiadło.

Ci, którym od razu nie uda się zasiąść do rozgrywek, nie powinni czuć się zawiedzeni. Przed salą konferencyjną przygotowaliśmy dodatkowe stanowiska do układania klocków lego. – Każdy budując piękną budowlę z klocków lego miło spędzi czas oczekiwania na rozgrywki turniejowe – dodaje dyrektorka. – A warto poczekać. Najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody niespodzianki od firmy Lego Polska.

Wstęp na turniej jest bezpłatny.