Tak bawiliśmy się na targach Czas Dziecka

W dniach 2 – 4 marca odbyły się III Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka CZAS DZIECKA.  Dwa pierwsze dni  dedykowane były  przedstawicielom branży. Ostatni dzień  był dniem otwartym  dla rodziców i dzieci. Poza ekspozycją produktów odbyły się szkolenia, prezentacje firm, konferencje oraz forum branżowe poświęcone między innymi przemysłowi gier i zabawek. Muzeum Zabawek i Zabawy zaprezentowało swoją ofertę, zostały rozdane zaproszenia dla polskich producentów zabawek do udziału w VII edycji konkursu na Zabawkę Przyjazną Dziecku. Muzeum zapewniło wyjątkowe atrakcje dla dzieci i rodziców odwiedzających Targi CZAS DZIECKA w dniu otwartym. W przestrzeni stoiska zorganizowany został kącik zabaw dla najmłodszych, nieco starsi milusińscy mogli zagrać  w rozmaite gry, takie jak madżong, bierki, domino, łamigłówki.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się  prezentowane w witrynach wybrane eksponaty muzealne i zabawki z konkursu Zabawka Przyjazna Dziecku. Na stoisku odbyły się także warsztaty  wycinanek oraz orgiami, które przyciągnęły rzesze zwiedzających. Dzieci otrzymały gadżety od sponsora Muzeum – PGNiG.

Zabawki i artykuły dla matki i dziecka przez internet?

O branży rozmawiano na targach CZAS DZIEKCA (2-4 marca 2012)

O najważniejszych aktualnych trendach w branży zabawkarskiej, jej kondycji i e-handlu rozmawiali jej przedstawiciele w Kielcach podczas targów CZAS DZIECKA. Impreza odbyła się z udziałem blisko 100 wystawców i blisko pięciu tysięcy zwiedzających.

Zakupy przez internet  cieszą się co raz większym zainteresowaniem. Pociąga to za sobą rosnącą ich ilość, jak również zwiększającą się rok rocznie liczbę e-sklepów. Perspektywa rozwoju i dużego zarobku przekonuje nowych, zwłaszcza młodych przedsiębiorców by spróbować swoich sił w e-handlu i otworzyć własny sklep internetowy. Badania rynku pokazują, że wiele osób inwestuje w biznes w sieci. Według danych HBI Polska wynika, że do marca ubiegłego roku w Polsce zarejestrowanych było prawie 25 tys. e-firm, w tym około 11 tys. e-sklepów. W branży  dziecięcej jednak pojawiła się stagnacja na rynku e-sklepów wynikająca ze spadku narodzin w ostatnich dwóch latach. Zainteresowani problematyką i możliwościami e-handlu mieli okazję wzięcia udziału w bezpłatnej konferencji „Nowoczesny handel w branży dziecięcej”. Odbyła się ona drugiego dnia targów, w sobotę, 3 marca 2012 r. Podczas konferencji można było zobaczyć prezentacje trzech ekspertów. Jako pierwszy zaprezentował się Daniel Kotyras, przybliżając różnice pomiędzy handlem tradycyjnym i internetowym, z których istnienia wielu sprzedawców nie zdaje sobie sprawy lub nie docenia ich wagi. Marek Górecki z firmy Divante, na podstawie analizy najnowszych światowych trendów, przedstawił możliwe scenariusze rozwoju handlu internetowego w branży dziecięcej. Wbrew pozorom to wiedza cenna nie tylko dla doświadczonych graczy. Spotkanie zamknęła prezentacja Pawła Szmidta z NPD Group, jedynej firmy badawczej monitorującej na bieżąco sprzedaż zabawek w Polsce i innych krajach europejskich. Gromadzone przez nią dane mają wielką wartość rynkową.

III Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka CZAS DZIECKA  to największe branżowe wydarzenie w Polsce. Blisko stu największych w tej branży (m.in. takie firmy jak Chicco, Marco, Playmobile, Edu Kids, Gluck, Dorel. Hartan) przyjechało do Kielc by zaprezentować swoje dokonania w dziedzinie zabawkarstwa.

CZAS DZIECKA to również wiele wydarzeń towarzyszących imprezie. W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszyło się bicie 4 marca Rekordu Guinnessa. Po raz kolejny wyczyn Polaków w Targach Kielce trafił do sławnej Księgi Rekordów. Tym razem udało zatriumfować w kategorii na jak największą ilość osób zamkniętych w bańce mydlanej. Łącznie, 4 marca, zmieściło się w niej 125. Na pomysł bicia rekordu, wpadła firma TUBAN, wystawca tegorocznych targów. Ci, którzy zostali zamknięci w mega bańce zostaną zapisani w Księdze Guinnessa. Wcześniej pobito rekord w Kanadzie. Tam zmieściło się w bańce mydlanej 118 osób.