wakacje

„Sztuka – Zabawa” – wakacje w Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Aptece Wyobraźni

 

wakacje

W lipcu zapraszamy do Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Apteki Wyobraźni na warsztaty wakacyjne.

Warsztaty w Muzeum Zabawek i Zabawy, godz. 10.00 – 13.00, cena 15 zł/ osoba za dzień:

06.07 – 08.07 i 12.07 – 15.07, warsztaty „Biżuteriowe wariacje”, podczas których dzieci będą miały okazję własnoręcznie wykonać np. bransoletkę, broszkę, korale czy pierścionki. Dowiedzą się jak na przestrzeni historii ewaluowała moda na biżuterię. Wykonają biżuterię według swojego projektu z różnych ciekawych materiałów.

19.07 22.07 i 26.07 29.07, podczas cyklu zajęć „Zabawa sztuka, sztuka – zabawa” uczestnicy zapoznają się z podstawami historii sztuki. Zaprezentowane zostaną rozmaite kierunki malarstwa i rzeźby – dzieciaki dowiedzą się czym jest: impresjonizm, kubizm, popart, street art, readymades, co tworzyli: Vincent van Gogh, Pablo Picasso, Joan Miro, Marcel Duchamp, Gustaw Klimt, Jackson Pollock, Andy Warhol itd. Będziemy rzeźbić w glinie, ozdabiać, malować. Wykorzystamy wiele ciekawych i nietypowych materiałów, a także zrobimy zabawki w stylu Adama Słodowego.

Warsztaty w Aptece Wyobraźni (ul. Mickiewicza 1), godz.: 10.00, 12.00, 14.00, cena 5 zł/ osoba:

05.07 – 08.07 w pierwszym tygodniu zapraszamy na spotkanie z baśnią i bajką pod hasłem „Zabawa z baśnią”. Podczas zajęć będzie można obejrzeć bajki z kliszy z projektora „Ania”: „Królewnę Śnieżkę”, „Babuleja i Babulejkę”, „Siedmiomilowe buty”, „Dziewczynkę z zapałkami”, „Latający kufer”, „O panu Twardowskim” i wiele, wiele innych. Wspólne czytanie połączone będzie z ćwiczeniami, zajęciami plastycznymi oraz zabawami ruchowymi, które przybliżą dziecięcą literaturę.


12.07 – 15.07 „Zabawa z zagadką”, wyzwania będą dostosowanie do wieku i ilości uczestników. W zajęciach mogą brać udział dzieci wspólnie z rodzicami. Wśród zadań nie zabraknie gier logicznych i planszowych. Zagadki jako forma zabawy znane są od setek lat, kiedyś bawiły zarówno wytworne damy jak i dzieci, dziś mogą umilać czas ale i przyczynić się do rozwoju kreatywności.

19.07 – 22.07 „Zabawa słowem”, zajęcia skierowane do młodszych i starszych dzieci. Oprócz humorystycznych zabaw i gier językowych z wykorzystaniem muzyki i rekwizytów będzie można poćwiczyć swoje ciało zgodnie z zasadą „W zdrowym ciele …..”. Warsztaty od stóp do głów przepełnione dużą dozą dobrego humoru.

26.07 – 29.07 „Zabawa z wyobraźnią” to przede wszystkim świetna rozrywka w miłej atmosferze, a przy okazji doskonały trening twórczego myślenia, improwizacji i duża dawka kreatywności. Podczas warsztatów zmierzymy się z prostymi zadaniami aktorskimi, weźmiemy udział w nietypowych grach i zabawach. Puścimy wodzę fantazji zupełnie na nowo interpretując wiersze i piosenki.

Konieczna wcześniejsza rezerwacja pod nr tel.: 41 343 37 15