Święto Pluszowego Misia


Specjalne lekcje muzealne dla przedszkolaków, konkurs plastyczny na najpiękniejszy portret misia, prezentacja nowej książki o przygodach misia Paddingtona – w przyszły czwartek 25 listopada Muzeum Zabawek i Zabawy po raz kolejny organizuje Dzień Pluszowego Misia. Tym razem partnerem muzeum jest Wydawnictwo Znak, wydawca książek o misiu Paddingtonie.

W godz. od 9-14 odbędą się specjalne bezpłatne lekcje poświęcone pluszowym misiom dla przedszkolaków. Dzieci poznają historię pluszowych misiów, wszystkie ważne i znane pluszowe misie, m.in. Kubusia Puchatka, misia Uszatka, Colargola, a także nowe przygody misia Paddingtona.

W godz.15-17 zapraszamy rodziców z dziećmi do udziału konkursie plastycznym na portret najpiękniejszego misia. Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody. Konkurs odbędzie się w holu muzeum, a rysowaniu towarzyszyć będzie czytanie fragmentów nowej ksiązki o misiu Paddingtonie.

Dodatkowo przez cały dzień w Muzeum oraz na profilu muzeum na Facebooku trwać będzie plebiscyt na imię dla misia wyrwanego z rąk pracowników MPO i podarowanego muzeum przez Komitet Obrony Misia z Łodzi. – Miś przez cały dzień będzie siedział w holu muzeum, każdy będzie mógł dokładnie mu się przyjrzeć. Obok postawimy skrzynkę do głosowania, do której wszyscy chętni będą mogli wrzucać swoje propozycje imienia dla misia. – Autor imienia, które najbardziej nam się spodoba otrzyma ciekawą nagrodę niespodziankę – wyjaśnia dyrektorka muzeum Jolanta Podsiadło.

Nagrody w konkursach funduje wydawnictwo Znak.