manufaktura002

Warto wybrać się do Muzeum Zabawek i Zabawy w Białą Noc
w trakcie Święta Kielc.

Specjalnie na wszystkich gości będzie czekał Teatr Wagabunda,
w piątek 24.06.2016 od godziny 20.00 do 24.00 na dziedzińcu odbędzie się tajemniczy pokaz. Odwiedzający Muzeum zobaczą dawną metodę wytwarzania świec.

Już przynajmniej od XVI wieku zwyczaj ten praktykowany był przez odpowiednie organizacje cechowe, oraz służby kościelne. Osoby zajmujące się wytwarzaniem świec zwane były „bractewnymi” (należący do bractwa, starszy w bractwie). Oni to – Bractewni – byli odpowiedzialni za cały proces lania świec.

Oczywiście w trakcie Białej Nocy Muzeum Zabawek i Zabawy można odwiedzać bezpłatnie.

W sobotę 25.06.2016 z Muzeum można się spotkać na Rynku od godziny 10.00 do 14.00 bawimy się z Teatrem Wagabunda, nie zabraknie zagadek oraz zabawek, które nie wyglądają jak zabawki.