Sekrety misiów: 4-5 lat + klasa "0"

Miś to jedna z najpopularniejszych zabawek w historii dziejów. Wszyscy je znamy i większość z nas miała swojego misia, jednak jaka jest jego historia, wie już niewielu. Miś narodził się w 1877 roku. Zupełnie przypadkiem wymyśliła go Niemka, Margarete Steiff.

więcej ->

Bajki retro: 4-5 lat + klasa "0"

Dzieci pod opieką instruktora oglądają różne bajki na starym, domowym projektorze – rzutnik „Ania”. Na podstawie projekcji dzieci mają za zadanie pokolorowanie bajkowych postaci.

Zajęcia odbywają się w Aptece Wyobraźni (budynku oddalonym o 100 m od Muzeum)

Zabawkowe zwierzaki: 3-5 lat + klasa "0"

Dzieci oglądają prezentację multimedialną, na której rozpoznają zwierzęta ze zbiorów muzealnych. Zminiaturyzowane zwierzęta wykonane są z masy papierowo-gipsowej, każde zwierzątko w środku posiada konstrukcję szkieletowo-metalową, wszystkie są lakierowane. Zabawki pochodzą z Austrii z końca XIX w. Każde dziecko otrzyma foremkę w kształcie zwierzątka, którą ma wypełnić plasteliną. Tworzy w niej wzory i przykleja dekoracje w postaci cekinów, guzików lub tasiemek ozdobnych.

Zróbmy wystawę!: 4-5 lat + klasa "0"

Poznanie charakteru pracy muzealnika pozwoli dzieciom wzbogacić wizytę w Muzeum.
Zabawy z kształtami i kolorami są nawiązaniem do działań podejmowanych przy przygotowaniu wystaw. W trakcie zajęć występują elementy zabaw ruchowych.

Zajęcia odbywają się w Aptece Wyobraźni (budynku oddalonym o 100 m od Muzeum)