Plakatowy Świat Filmowy


„Plakatowy świat filmowy” czynna od 01.06.2011 do 12.09.2011 w galeria Abrakadabra

Na obecnej wystawie w galerii Abrakadabra możemy zobaczyć kilkadziesiąt plakatów z filmów dla dzieci .Znaczną część wystawy stanowią plakaty z produkcji animowanych, ale są także z filmów fabularnych.

Najstarszy plakat pochodzi z filmu ,,Tarzan”który został wyprodukowany w 1999 roku, najnowsze powstały w 2011.

Większość pochodzi z filmów amerykańskich, pojawiają się też akcenty polskie, jak chociażby ,,Lato Muminków”czy ,,Gwiazda Kopernika”.Mamy tu zatem plakatowy przekrój filmów dla dzieci, które weszły na ekran polskich kin w ostatnich kilkunastu latach.

Plakat filmowy jak i inne rodzaje plakatu mogą być wyznacznikami ulubionej postaci;  któż z nas będą dzieckiem nie zawieszał sobie nad łóżkiem plakatu z ulubionym bohaterem z popularnej animacji czy filmu aktorskiego?

Wystawa poprzez plakat pokazuje bohaterów pojawiających się na ekranach w ciągu ostatnich kilkunastu lat, którzy mogli stać się ulubieńcami najmłodszych.

Czas pędzi szybko do przodu, co tydzień nowe premiery i cała masa postaci, których nie sposób już zliczyć. Wystawa jest małą próbą podsumowania tych kilkunastu lat jeśli chodzi o filmy dla dzieci. Szkoda tylko, że w tym czasie tak mało polskich postaci gościło na ekranie kin.

Poniżej prezentujemy ogólnie informacje o plakacie. Przybliżamy charakterystykę postaci występujących na nich oraz zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

 

Patrycja Dereniewicz

Jacek Gonciarz