Ozdoby i stroiki świąteczne

Święta Bożego narodzenia to magiczny czas. Nikt z nas nie wyobraża sobie Świąt bez pięknie ubranej choinki i udekorowanego różnymi ozdobami domu. W trakcie przygotowań do Świąt chętnie powracamy do bajkowego świata Bożego Narodzenia, który pamiętamy z dzieciństwa.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Kielcach przy ulicy Kryształowej 6, co roku pod okiem nauczycieli i wychowawców wykonują różne ozdoby świąteczne – te tradycyjne i bardzo nowoczesne. W ty roku mają sposobność zaprezentowania swoich prac na wystawie, którą można będzie oglądać od 29.11.2011r do 06.01.2012r. Są to między innymi choinki tradycyjne łańcuchy, gwiazdy, aniołki, ręcznie malowane bombki, ale także różnego rodzaju choinki wykonane z szyszek, orzechów czy makaronu i stroiki.

Autorzy wystawy to dzieci i młodzież z głębszą niepełnosprawnością umysłową w wieku od 3 do 24 lat uczęszczający do różnych szkół mieszczących się w SOSW Nr 2 w Kielcach (Szkoły Podstawowej Nr 36, Gimnazjum Nr 20 i Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy Nr 2). Głównym celem naszej pracy jest przygotowanie wychowanków na miarę ich możliwości do samodzielnego, zintegrowanego z najbliższym środowiskiem społecznym życia. Metody i formy pracy dostosowane są do indywidualnych możliwości naszych uczniów.  Praca dydaktyczno-wychowawcza odbywa się na zajęciach lekcyjnych, rehabilitacyjnych i rewalidacyjnych w szkole i internacie. Swoje zdolności i zainteresowania nasi uczniowie rozwijają także na zajęciach pozalekcyjnych (koła zainteresowań, drużyna harcerska itp.). Więcej informacji o autorach prac i specyfice placówki można uzyskać pod adresem http://www.sosw2kielce.pl/