Otwarcie wystawy Mała lalka wielka gwiazda


Z nastaniem wiosny Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach przygotowuje się do wielkiego pokazu mody. 14 kwietnia 2011 r. na wybiegu zaprezentują się lalki Barbie w strojach projektu i wykonania Pani Anity Stokłosy.

Anita Stokłosa (ur. w 1974 r. z wykształcenia technik-hotelarz, a obecnie studiuje sztuki plastyczne na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie) przygodę z lalkami rozpoczęła dzięki swej córce. Dla jej lalek powstawały pierwsze ubranka. Z czasem szycie maleńkiej odzieży stało się jej pasją i każdą wolną chwilę poświęca na tworzenie nowych wykrojów, przeglądaniu mody i szyciu. „Mała lalka – wielka gwiazda” to kolekcja ponad 200 lalek ubranych w miniaturowe stroje. Prezentuje niebanalne zestawienie tkanin, faktur i kolorów w połączeniu z wykrojami pomniejszonymi do skali lalek 11 oraz 16 cali. Ujmuje nie tylko precyzją wykonania, ale również odsłania tajniki miniaturowego krawiectwa. Każde ubranko oznaczone jest wszywką i nazwą marki Anicetta. Żakieciki na podszewkach, zapięcia na haftki lub zatrzaski. Do każdego ubranka dopasowana biżuteria, buty, torebki i kapelusze z filcu.

W 2007 r. kolekcja została wpisana do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości. W styczniu 2010 r. w międzynarodowym konkursie Couture Doll Design Challenge (www. Couturedoll.com) zajęła 8 miejsce.

          Aranżacja plastyczna wystawy będzie bogata w akcenty krawieckie. Mali zwiedzający będą mogli zabawić się w projektanta mody i ubrać papierowe lalki. Zapraszamy na nową wystawę, która wpisuje się w tegoroczny cykl imprez związanych z Off Fashion.

Na wernisażu , który odbędzie się 14 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.00 będzie można skosztować „guzikowy” poczęstunek.

Wystawa Mała lalka wielka gwiazda będzie czynna do 14 czerwca 2011r.