joy

Oldskulowe gry wideo 9.08 – 21.08

Już w najbliższy wtorek (9 sierpnia) w naszym Muzeum rozpocznie się interaktywna wystawa, gdzie będzie można zagrać na wielu dawnych komputerach i konsolach.

Odbędzie się ona dzięki Fundacji Promowania Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry ”, która tak pisze o swojej działalności:

Jesteśmy organizacją, która od 2010 pomaga w uruchamianiu nostalgicznych wspomnień związanych z komputerami i grami sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat. Od samego początku staramy się możliwie wiernie odtworzyć klimat informatyki dawnych lat – nie lubiąc kompromisów nadal używamy telewizorów CRT i gramy na oryginalnym sprzęcie. Z ogromną przyjemnością pokazujemy nasze zbiory na targach, konferencjach i innych wydarzeniach.

plakat-retro