W dniach 1-27 sierpnia 2017 roku Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na interaktywną wystawę, na której będzie można zagrać na wielu dawnych komputerach i konsolach. Do dyspozycji zwiedzających mamy kilkanaście stanowisk z takimi sprzętami jak: NES, SNES, Sega Mega Drive czy jeden z „klonów” kultowego Ponga. „Super Mario Bros”, „Alladyn”, „Dizzy” lub „Sensible Soccer” to tylko niektóre tytuły, które czekają na odwiedzających Muzeum.

Wydarzenie jest możliwe dzięki współpracy Muzeum Zabawek i Zabawy z Fundacją Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry”, która tak pisze o swojej działalności:

Od 2010 roku Fundacja pomaga w uruchamianiu nostalgicznych wspomnień związanych z komputerami i grami sprzed kilkunastu/ kilkudziesięciu lat. Od samego początku staramy się możliwie wiernie odtworzyć klimat informatyki dawnych lat – nie lubiąc kompromisów nadal używamy telewizorów CRT i gramy na oryginalnym sprzęcie. Z ogromną przyjemnością pokazujemy nasze zbiory na targach, konferencjach i innych wydarzeniach.

Wstęp na wystawę: w cenie biletu do Muzeum.

Serdecznie zapraszamy!