O czym opowiadają zabawki?


W jaki sposób opisywać i klasyfikować zabawki, które są muzealnymi eksponatami? Jakie historie warto notować? O wartości historycznej, sentymentalnej, artystycznej zabawek w sobotę 15 maja 2010 roku opowie pracownik Muzeum Zabawek i Zabawy, Magdalena Górecka. Odczyt, połączony z prezentacją multimedialną zatytułowany „O czym opowiadają zabawki?” ma przybliżyć nie tylko zbiory muzeum, ale także jubileuszowy album wydany z okazji 30-lecia instytucji „Dzieje pewnych zabawek”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00 w sali konferencyjnej muzeum.

Magdalena Górecka opowie m.in. o najcenniejszych zabawkach ze zbiorów Muzeum, przytoczy ciekawe historie, opowie o właścicielach niektórych zabawek. Część z nich znalazło się w jubileuszowym albumie. – Ludzie, którzy przynoszą do nas zabawki są wzruszeni, przejęci, opowiadają nam wspaniałe historie. Opisując eksponaty w kartach i inwentarzach nie możemy o tym zapominać. Razem z zabawką dostajemy wspomnienia, uczucia, emocje. Po nich także musi zostać ślad – wyjaśnia Górecka. Odczyt odbędzie się 15 maja o godz. 10:00 w Sali konferencyjnej Muzeum Zabawek i Zabawy. Wstęp wolny.

Jubileuszowy album „Dzieje pewnych zabawek” prezentuje historię muzeum oraz najciekawsze, najbardziej interesujące zbiory: od tych najstarszych, przez te z czasów PRL do współczesnych zabawek artystycznych i ludowych. Można go kupić m.in. w sklepiku Muzeum Zabawek i Zabawy.