start
|
mapa
|
szukaj
  Aktualności
21.02.16 - DZIEŃ KOTA W MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY
Walentynki w Muzeum
Oblicza miłości - wystawa walentynkowa
Turniej na koniec ferii
I Spotkanie Kieleckiego Fandomu Star Wars








   Strona główna Ciekawostka miesiąca Miś Uszatek
Miś Uszatek PDF Drukuj Email
21.11.2007.

mis-uszatek1


Kultowy miś z dobranocki przyjechał do Kielc z okazji Światowego Dnia Misia, który przypada na 25 listopada 2007 roku. To prawdziwa lalka, która grała w filmach animowanych. Miś będzie miał towarzystwo: obok najbardziej znanego polskiego misia w pokoiku Uszatka znajdą się goście: Prosiaczek, Króliczek i Zajączek. Będzie słynne uszatkowe łóżeczko, ława, wazon z kwiatami, krzesełka, a przede wszystkim lampa gaszona przez misia na koniec każdego odcinka.


mis_uszatek3Historia Misia Uszatka
Miś Uszatek ma już ponad 45 lat. Twórcami jego są poeta i bajkopisarz Czesław Janczarski oraz ilustrator Zbigniew Rychlicki. Początkowo Miś Uszatek gościł przede wszystkim w pisemku dla dzieci „Miś”, a po jakimś czasie stał się bohaterem dużej ilości książeczek, które zostały przetłumaczone na wiele języków. Jednak szczyt popularności Uszatek przeżywał w 1975 roku, kiedy to studio Małych Form Filmowych SE-MA-FOR w Łodzi, we współpracy z Telewizją Polską rozpoczęło produkcję lalkowego serialu z Misiem Uszatkiem w roli głównej, któremu swojego głosu użyczał Mieczysław Czechowicz. „Misia, co klapnięte uszko ma” od razu pokochały wszystkie dzieci. W szybkim tempie powstawały kolejne odcinki. Do 1987 roku powstały aż 104 filmowe przygody misia.
Tytułowa piosenka Uszatka stała się przebojem śpiewanym przez dzieci. Miś Uszatek bawi już trzecie pokolenie polskich dzieci, sympatia do niego nie maleje, a studio SE-MA-FOR planuje nakręcić nowe odcinki o Misiu Uszatku.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »




dzieje  
www.muzeumzabawek.eu
 
KALENDARIUM
GALERIA
KONTAKT
  
DLA ZWIEDZAJĄCYCH

MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY  ::  www.muzeumzabawek.eu  ::  poczta@muzeumzabawek.eu  ::  zaloguj