wośp

Muzeum Zabawek i Zabawy udowadnia, że warto pomagać!

CZytamy dzieciom 1Czytamy Dzieciom

Muzeum Zabawek i Zabawy, Kawka Zabawka oraz Miejska Biblioteka Publiczna w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” gorąco zapraszają na głośne czytanie dla dzieci w sobotę 12.01.2019 od godziny 11.00. Wydarzenie jest bezpłatne.

Tym razem tematem głośnego czytania będzie pomaganie. Prowadzący i dzieci będą poszukiwali literackiej odpowiedzi na pytanie o pomoc innym we fragmentach książek: mali Bohaterowie Barbary Gawryluk i Grzegorz Kasdepke Dzieciom. Choć odpowiedź wydaje się prosta, lektura pozwoli zaprezentować pomoc w różnych formach. Dodatkowo, na przekór pogodzie, w trakcie spotkania dla dzieci będą organizowane rozgrzewające zabawy. W planach są m.in. zabawy ruchowe. Słodki poczęstunek zapewni Kawka Zabawka.

Czytamy dzieciom to cykliczna impreza, która odbywa się w drugą sobotę każdego miesiąca.

wośpMuzeum Zabawek i Zabawy zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Galeria Echo – Niedziela 13.01.2019 – Zabawy retro godz. 12.00-16.00

Wszyscy, którzy pojawią się w Galerii Echo aby wspierać działania WOŚP będą mogli przetestować kilka dawnych gier i zabaw. Muzeum Zabawek i Zabawy przygotowało stoisko z cymbergajem, mini kręglami. Dostępny będzie także miniaturowy hokej. Warto wybrać się w niedzielę do Galerii aby spotkać się w takim nietypowym miejscu z Muzeum Zabawek i Zabawy i wesprzeć działania na rzecz dzieci realizowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku 27. finał odbywa się pod  hasłem  Pomaganie jest dziecinnie proste.