Muzeum na Targach Książki Historycznej

Samodzielne stoisko z wystawą zabawek z PRL-u, gry i zabawy dla dzieci oraz prezentacja wydawnictw muzealnych – Muzeum Zabawek i Zabawy bierze udział w I Salonie Muzeów zorganizowanym podczas XIX Targów Książki Historycznej w Warszawie.  To jedne z najbardziej prestiżowych imprez księgarskich i historycznych w Polsce. Salon Muzeów zorganizowano po raz pierwszy. Wszystkie muzea mogą prezentować swoje wydawnictwa na stoisku Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Niektóre, te największe lub najciekawsze – mają możliwość zaprezentować się na indywidualnym stoisku. Muzeum Zabawek i Zabawy, obok, np. Wawelu, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Polski, Zamku Królewskiego w Warszawie, dostało taką szansę.

Na swoim stoisku zaprezentujemy m.in. miniwystawę naszych najciekawszych zbiorów: zabawek, wzorów zabawek wdrożonych do produkcji z polskich spółdzielni zabawkarskich z czasów PRL. Dodatkowo każdy, kto pojawi się na naszym stosiku będzie miał możliwość zagrania w gry planszowe i zręcznościowe, m.in. piłkarzyki. Będziemy prezentować i sprzedawać nasze wydawnictwa: album wydany z okazji 30-lecia muzeum, katalogi wystaw, książki o dawnych zabawkach i zabawach dziecięcych, a także nasze muzealne czasopismo „Zabawy i Zabawki”. Nie zabraknie także najnowszej pozycji: książki Jolanty Podsiadło „Muzeum jako ośrodek kształtowania tożamości regionalnej”.

 Targi Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego pod Zamkiem Królewskim w Warszawie rozpoczną się w czwartek 25 listopada i potrwają do niedzieli 28 listopada. Są dostępne dla publiczności codziennie w godz. 10-18. Targom towarzyszą spotkania, dyskusje, warsztaty, lekcje muzealne i wiele innych atrakcji. Na tej imprezie wręczane są najbardziej prestiżowe nagrody Klio dla najlepszych książek historycznych.

Wstęp na targi jest bezpłatny.