Muzeum na targach Czas Dziecka

Muzeum Zabawek i Zabawy bierze udział w organizowanych po raz pierwszy w Kielcach targach Czas Dziecka (23-25.04.2010). Na stoisku muzeum będzie można obejrzeć miniwystawę zabawek z czasów PRL, promującą wystawę „Made in Poland”.  W gablotach znajdą się m.in. szmacianki i lalki z PCW, drewniane lalki w strojach ludowych, plastikowe i drewniane samochody, gry planszowe. Zabawkom towarzyszyć drewniane klocki z literkami w wersji XXL. Pracownicy Muzeum przygotują także miniplac zabaw z gry i zabawki w wersji XXL (warcaby, domino, plastikowe klocki, serso, drewniane gry zręcznościowe, przekładanki, klepaki i kolorowanki dla maluchów oraz zręcznościowa zabawa „Bar mleczny”, rodem jak z filmu „Miś”). Wszyscy chętni będą mogli także nauczyć się składania różnych wzorów origami, zakupić zabawki ludowe i muzealne wydawnictwa.

Targi są czynne: 23-25 kwietnia 2010 w godz. 10.00-17.00.
Bilety wstępu: 5 zł, bilet rodzinny: 8 zł
W holu Muzeum Zabawek i Zabawy dla zwiedzających są dostępne bezpłatne zaproszenia na targi. Organizatorem targów są Targi Kielce.