Moje pogodne dzieciństwo skończyło się 1 września 1939

Miś z protezą, ocalały z powstania warszawskiego, gałgankowa lalka z Kazachstanu, porcelanowa lala podarowana polskiej dziewczynce przez niemieckiego oficera, miniaturowe mebelki wykonane przez więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, czy dziecięce zabawki z zagrabionego mienia w obozie na Majdanku to tylko niektóre z niezwykłych obiektów, które będzie można zobaczyć na wystawie pn. „Moje pogodne dzieciństwo skończyło się 1 września 1939 „, której otwarcie planowane jest na 7 października br. o godz. 17.00.

Plan wydarzeń warsztatowo-edukacyjnych związanych

z wystawą pt. Moje pogodne dzieciństwo skończyło się
1 września 1939″

22 października/5 listopada/10 grudnia 2011

godz. 11.00-13.00 – warsztaty wykonywania zabawek z papieru, filcu
i tkaniny. Będziemy wykonywać m.in. kalejdoskopy, zwierzątka z filcu
i papieru, pachnące poduszeczki.

udział w zajęciach płatny – 8 zł/os.

październik/listopad 2011

Warsztaty reportażu radiowego dla młodzieży. Cykl spotkań z reportażystą Radia Kielce – Sebastianem Przybyłowiczem, który zajmuje się m. in. historią codzienności. Uczestnicy nauczą się podstaw reportażu, poszukiwania tematów i prowadzenia wywiadu oraz technik montażowych. Najlepszy materiał zostanie profesjonalnie zmontowany
i wyemitowany na antenie Radia Kielce.

Udział w zajęciach bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje rezerwacja pod numerem telefonu:41 343 37 18

styczeń/kwiecień 2012

Muzealne spotkania ze świadkami historii – opowieści o wojennym dzieciństwie.