Meble kombinowane. Wzornictwo mebelków dla lalek i przykłady mebli dziecięcych w PRL-u” to ponad 160-stronicowa, bogato ilustrowana publikacja, która została poświęcona wzornictwu mebelków dla lalek i mebli dziecięcych. Jest to jednocześnie katalog towarzyszący wystawie o tym samym tytule, prezentowanej w okresie od 31 marca 2017 do 25 marca 2018 roku w Muzeum Zabawek i Zabawy.

Muzealna publikacja zawiera następujące bloki tematyczne:

• historię przemysłu zabawkarskiego w PRL-u

• docenienie roli projektanta w produkcji zabawek

• projektowanie i produkcję mebelków dla lalek w Spółdzielni Pracy Przemysłu Zabawkarskiego „Gromada” z Kielc i Spółdzielni Pracy Przemysłu Zabawkarskiego „Radość” z Krakowa

• wykaz Producentów i Hurtowni Handlowych Zabawek z przełomu lat 1968/1969 i 1971/1972

• przykłady wzornictwa mebli dziecięcych

• vintage dizajn.

W katalogu, zarówno na młodszych jak i na starszych czytelników czeka element zabawowy: naklejki z obrazkami mebelków pochodzących ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy. Dzięki takiej … zabawie można poczuć się jak dekorator wnętrz i dowolnie urządzić kącik, przygotowany na specjalnej stronie. Publikacja posiada również puste strony przeznaczone na własne pomysły, szkice, notatki.

Polecamy i zapraszamy do kupna!

Szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży: http://www.muzeumzabawek.eu/katalogi/