Mały projektant – rozdanie nagród


– To ma być pluszowy ptak, ryba i woda. Ta ryba z wodą jest przyczepiona do dzioba tego ptaka – napisała 8-letnia Oliwia Chabowska z Kielc przy swoim projekcie przytulanki. I zwyciężyła w konkursie „Mały projektant, czyli przytulanka dla Kalimby”. Jak wygląda maskotka wykonana w firmie Kalimba według projektu dziewczynki, można przekonać się oglądając wystawę „Ciekawostka miesiąca” w holu muzeum. W piątek, 12 marca o godz. 15 odbędzie się wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród w konkursie. Zwyciężczyni poza nagrodą rzeczową ufundowaną przez Muzeum Zabawek i Zabawy otrzyma także maskotkę wykonaną według jej projektu. Nagrody otrzymają także autorzy wyróżnionych prac. Nie zabraknie słodyczy i drobnych upominków dla wszystkich gości wernisażu.

Na konkurs „Mały projektant, czyli przytulanka dlaKalimby” zgłoszono148 prac dziecięcych projektantów z całej Polski. Są pieski, kotki, myszki, ryby, ośmiornice, aniołki i diabły. Są także nowe, wymyślone przez dzieci stworzonka: kolczatki, dziwne potwory, przedmioty.

Każde z nich ma swoję imię i ono także było oceniane. Jury, któremu przewodniczyła Natalia Luniak z firmy Kalimba wyróżniło 10 projektantów:
1. Antoninę Piwkowską (lat 6) z Warszawy za Bimbla
2. Julię Waglowską (lat 6) z Warszawy za pieska Czadełko
3. Ewę Stępień (lat 9) z Małogoszczy za zwierzątko o imieniu Coody
4. Julię Kolczugę (lat 10) ze Starachowic za Ezechiela
5. Juliannę Golę lat 9 z Puław za Tęczusia
6. Polę Hildebrandt-Ryczek (lat 8) z Kielc za kolczatkę Gagatkę
7. Roksanę Barnak (lat 6) z Kielc za  misiaczka Chrapaczka i jego przyjaciół
8. Julię Zagdan (lat 7) z Kielc za pluszową ośmiornicę o imieniu Dziurawek
9. Wiktorię Ciechanowską (lat 6,5) z Kielc za kotka
10. Marcelinę Fic (lat 5) z Łapina za lisa Mimi.

Zwycięski projekt i maskotkę oraz wszystkie prace z konkursu można oglądać w holu muzeum do końca marca.