Majówka… majowanka…


Majówka kojarzy nam się z odpoczynkiem i rekreacją. Wolne dni sprawiają, że dzieci i rodzice mają dla siebie dużo więcej czasu, mogą się lepiej poznać i zrozumieć. Pomóc w tym mogą zajęcia „Nasza majowanka” przygotowane przez Instytut Rozwoju Osobistego: warsztaty, które odbędą się 1,2 i 3 maja na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy.

Dla dzieci przygotowano dwa warsztaty: plastyczny „Zaczarowany ołówek”, oraz zabawę w czytanie i opowiadanie bajek „Choć opowiem Ci bajeczkę”. Zajęcia poprowadzą dyplomowani terapeuci. – W oparciu o czytane teksty bajek oraz ich omawianie dzieci mogą lepiej zrozumieć świat swoich przeżyć oraz innych ludzi. Poprzez proponowane zabawy uczą się współpracy oraz wzmacniają swą indywidualność. Bajka pomaga dziecku, skrywając się pod jej postaciami, w rozmawianiu o sprawach trudnych, przykrych bądź wstydliwych – wyjaśnia Łukasz Misiuna, szef Instytutu Rozwoju Osobistego. Dzięki „Zaczarowanemu ołówkowi” dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię, kreatywność, a rodzice mogą poznać oczekiwania, emocje i marzenia dzieci.

Te bezpłatne zajęcia będą odbywać się 1, 2, 3 maja na dziedzińcu Muzeum w godzinach: „Choć opowiem Ci bajeczkę” – 11.00-13.00, „Zaczarowany ołówek” – 11.00-14.30. Jeśli pogoda nie dopisze, warsztatowicze przeniosą się do holu Muzeum. Dziecięce prace będą po zajęciach prezentowane na wystawie w budynku Muzeum Zabawek i Zabawy.

Instytut Rozwoju Osobistego przygotował także zajęcia dla dorosłych. Te zajęcia będą odbywać się w siedzibie Instytutu Rozwoju Osobistego, ul. Planty 13/15. Wstęp na warsztaty jest płatny – 20 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona.

Dla rodziców przygotowano: „Warsztat umiejętności rodzicielskich” (1 maja, godz. 15.00-17.00) i „Telegram ze świata emocji” (3 maja, godz. 15.00-17.00), pogłębiające umiejętności rozmowy z dziećmi poprzez m.in. interpretację ich rysunków i malunków. Całe rodziny mogą uczestniczyć w warsztatach plastycznych „Współczesne amulety jako nasze dary serca” (2-3 maja, godz. 12.00-14.00) – To zajęcia, na których można wykonać osobisty „amulet ochronny”. Dzieci wraz z rodzicami przeniosą się w świat fantazji, wcielą się w role czarowników i wróżbitów. Amulet nie miałby mocy gdyby nie „substancje magiczne”, które każdy Wróżbita dobiera sam. Będą rośliny, nasionka, patyczki, koraliki, fragmenty tkanin – wyjaśnia Misiuna. Koleje zajęcia przeznaczone są dla zestresowanych. „Spacerem po wyobraźni” to warsztat relaksacyjny (2 maja, godz. 15.00-17.00) umożliwiający całym rodzinom emocjonalną analizę pełnych wrażeń dni.

iro-logo

Instytut Rozwoju Osobistego
ul. Planty 13/15
tel. 0-41 2434232
http://www.iro.kielce.pl/