Lego Michała

Wieża Eiffla i Tower Bridge z klocków to największe konstrukcje na wystawie „Lego Michała”. Prywatną kolekcję dziewięcioletniego Michała Becha można oglądać w Muzeum Zabawek i Zabawy od 21 października do 30 listopada 2011 roku.

Ekspozycja zostanie przygotowana wspólnie przez Michała i pracowników Muzeum Zabawek i Zabawy. Najefektowniejsze konstrukcje mają ponad 4000 elementów, Tower Bridge składa się 4287 klocków, natomiast Wieża Eiffla na wysokość. 112 cm.

Michał Bech autor wystawy ma teraz 9 lat, ale Lego to jego pasja od drugiego roku życia. Na początku budował razem z tatą z klocków dla najmłodszych, z czasem przeszedł do bardziej skomplikowanych konstrukcji.

I tak pewnego razu, będąc u taty na rękach przy kościele Dominikanów w Warszawie, Michał spojrzał w górę na ogromną budowlę, po czym zawiesił wzrok na ścianie, przy której stał, i jego uwagę przykuła pojedyncza cegła budowli – zawołał do taty: ELEMENT! Tak oto zrozumiał, że podstawowym składnikiem każdej budowli jest jeden, pojedynczy element. A w zależności, od tego ile mamy elementów i co nam podpowiada wyobraźnia, możemy stworzyć najprzeróżniejsze budowle – tak opowiada dziś o pasji syna jego mama.

Budowanie z klocków nawet najbardziej skomplikowanych budowli to zawsze dopiero początek przygody, Michał wie o tym doskonale i po zakończeniu budowy sam stale zmienia i udoskonala konstrukcje. Ciekawe co zbuduje następnym razem…