Zapraszamy dzieci do naszych kącików zabaw, gdzie będą mogły zbudować swoje konstrukcje. Na nowej wystawie ,,Kolorowy świat klocków” można zapoznać się z klockami z takich firm jak:

KOOGLO – klocki drewniane, które uzupełnione są delikatnymi magnesami. Dzięki temu budowle nie rozpadną się, a przyciągające się klocki można układać w przeróżne konstrukcje przestrzenne.

Innym rodzajem klocków jest seria Meli Basic 3500 elementów i Meli Constructor 2000 elementów, które przeznaczone są dla najmłodszych dzieci od lat 3. Prezentowane przez nas zestawy klocków są w stanie zająć malucha na długie godziny. Kolorowe elementy, przypominające swoim kształtem puzzle, pozwalają każdemu maluchowi wyczarować konstrukcje płaskie i przestrzenne.

Natomiast firma Marioinex – fabryka zabawek, przekazała nam zestawy takie jak: mini wafle, klocki konstrukcyjne i klocki budowlane z których możemy zbudować  np. robota, skrzynie, kostki i inne ciekawe budowle.

Do naszego muzeum dojechał również niebieski Trabant firmy Cobi, który zaparkował na wystawie ,,Kolorowy świat klocków”. Samochód jest cały czas w trasie, jest to specjalna edycja samochodu wydanego z okazji Targów Gier i Zabawek w Norymberdze.

W tym miejscu chcemy podziękować firmom: Marioinex, Cobi, Meli i Kooglo za miłą współpracę i przekazanie zabawek na wystawę ,,Kolorowy świat klocków”.

Na naszej wystawie ,,Kolorowy świat klocków” jest specjalne miejsce w którym dzieci mogą pokazać swoje własne budowle. Co miesiąc będziemy chcieli prezentować nowy zestaw zbudowany przez dziecko. Zachęcamy najmłodszych do wystawienia na ekspozycję swoich konstrukcji.

Pytania prosimy kierować na adres e-mailowy:

p.gonciarz@muzeumzabawek.eu lub tel. 41 343 37 054

Koordynator projektu: Patrycja Gonciarz