Muzeum Zabawek i Zabawy
pl. Wolności 2

25-367 Kielce

Rezerwacja: 41  343 37 06

Szatnia, kasa: wewn. 131

 

Dyrekcja

Dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy 

Maciej Obara

tel. 41-34-440-78 wewn. 174

Zastępca Dyrektora

Anna Tyszewicz-Obara – a.tyszewicz@muzeumzabawek.eu

tel. 41-34-440-78 wewn. 174

Sekretariat i kadry

Sekretariat

Magdalena Pak – starszy specjalista ds. kadr i kancelarii; m.pak@muzeumzabawek.eu 

 tel. 41-34-440-78, 41-34-337-00, wewn. 174

Kierownik obiektów

Piotr Reliszka – kierownik obiektów; p.reliszka@muzeumzabawek.eu

Dział administracyjno - techniczny wewn. 174

Karol Kryś – kierownik; k.krys@muzeumzabawek.eu

Sebastian Zajączkowski – specjalista d/s techniczno-administracyjnych; s.zajaczkowski@muzeumzabawek.eu

Mariusz Kwaśniak – specjalista d/s techniczno-administracyjnych; m.kwasniak@muzeumzabawek.eu

Dział księgowo - finansowy wewn. 172

Małgorzata Barabasz – główna księgowa; m.barabasz@muzeumzabawek.eu

Marta Bieniek – specjalista d/s finansowych i płac; m.bieniek@muzeumzabawek.eu

Aneta Przepióra asystent-referent w dziale księgowości; a.przepiora@muzeumzabawek.eu

Anna Pietrzykowska – kasjer; a.pietrzykowska@muzeumzabawek.eu

Dział biblioteki i informacji naukowej wewn. 162

Anna Myśliwiec – kustosz; a.mysliwiec@muzeumzabawek.eu

Dział gromadzenia zbiorów wewn. 171

Paulina Kosmala-Kryś – kustosz, główny inwentaryzator; p.kosmala@muzeumzabawek.eu

Władysław Herbuś – starszy renowator muzealiów; w.herbus@muzeumzabawek.eu

Marcin Gawliński – kustosz; m.gawlinski@muzeumzabawek.eu

Jadwiga Stal – adiunkt; j.stal@muzeumzabawek.eu

Anna Zachariasz asystent muzealny; a.zachariasz@muzeumzabawek.eu

Sylwia Malinowska asystent-renowator; s.malinowska@muzeumzabawek.eu

Ewelina Sztuk – asystent muzealny; e.sztuk@muzeumzabawek.eu

Dział wystaw i edukacji muzealnej wewn. 180 lub 115

Aneta Bąk – starszy kustosz; a.bak@muzeumzabawek.eu

Katarzyna Hodurek-Kiek – kustosz, specjalista d/s edukacji muzealnej i organizacji wystaw; k.hodurek@muzeumzabawek.eu

Patrycja Gonciarz – kustosz-plastyk, opiekun ekspozycji; p.gonciarz@muzeumzabawek.eu

Jacek Gonciarz – adiunkt-plastyk, opiekun ekspozycji; j.gonciarz@muzeumzabawek.eu

Przemysław Ciszek – asystent muzealny; p.ciszek@muzeumzabawek.eu

Joanna Gołębiowska przewodnik muzealny; j.golebiowska@muzeumzabawek.eu

Sylwia Góźdź – przewodnik muzealny; s.gozdz@muzeumzabawek.eu

Dział PR i animacji rekreacyjno-oświatowej wewn. 173 lub 181

Renata Pronobis – specjalista w dziale PR; r.pronobis@muzeumzabawek.eu

Przemysław Krystian – specjalista d/s animacji rekreacyjno-oświatowej i marketingu; p.krystian@muzeumzabawek.eu

Malwina Sikora – specjalista d/s animacji rekreacyjno-oświatowej i marketingu; m.sikora@muzeumzabawek.eu

Jolanta Szymoniak-Odo – specjalista d/s animacji rekreacyjno-oświatowej; j.odo@muzeumzabawek.eu

Kamil Bukowski – specjalista ds. organizacji imprez; k.bukowski@muzeumzabawek.eu

Komisja Zakupów

Informacje dla osób darujących/sprzedających obiekty do muzeum

Komisja Zakupów Muzeum Zabawek i Zabawy decydująca o przyjęciu obiektu (daru, zakupu, przekazu czy depozytu) liczy 4 osoby. Zbiera się od czterech do sześciu razy w roku.

Ofertę można złożyć w naszej placówce:

  • osobiście: plac Wolności 2, tel. (41) 34 337 13  do głównego inwentaryzatora – Pauliny Kosmali-Kryś
  • e-mailem: p.kosmala@muzeumzabawek.eu (najlepiej dołączyć plik ze zdjęciem obiektu)

Po złożeniu oferty otrzymają Państwo potwierdzenie przyjęcia obiektu oraz informację o przybliżonym terminie posiedzenia Komisji. Prosimy o cierpliwość, gdyż czasem trzeba czekać około dwóch, dwóch i pół miesiąca.

Przy składaniu oferty wymagane są informacje dodatkowe dotyczące zarówno oferenta (imię, nazwisko, adres), jak i obiektów (pochodzenie, historia, zastosowanie itp.).

Po posiedzeniu Komisji otrzymają Państwo informacje o dalszym losie oferty:

  • zwrocie, jeśli Komisja  odrzuci ofertę
  • zakwalifikowaniu do zbiorów jako eksponatu, ewentualnie jako materiału edukacyjno-wystawowego lub konserwatorskiego.

Konieczny będzie wówczas ponowny kontakt w celu odebrania oferty lub finalizacji przekazania daru/zakupu/depozytu: wypisania/podpisania rachunku oraz umowy daru/zakupu/depozytu.

Wpłata należności nie następuje automatycznie po podpisaniu rachunku i umowy. Dokumenty przekazywane są z sekretariatu Komisji do księgowości, gdzie zwykle w ustalonym wcześniej z oferentem terminie – można odebrać należność.

Osoby, które podarowały obiekty do muzeum otrzymają podziękowanie (wysłane tradycyjną pocztą) oraz informację o wpisie do ksiąg inwentarzowych.