Katalog ,,Kolorowy świat klocków” to publikacja, która towarzyszy wystawie, którą możemy oglądać w Muzeum Zabawek i Zabawy od 25.05.2018 do 31.10.2019.
Wydawnictwo skupia uwagę na przedstawieniu kolekcji klocków ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy, wzbogaconymi obiektami pochodzącymi z Muzeum Narodowego w Warszawie oraz eksponatami z prywatnej kolekcji. W katalogu przedstawiony został rys historyczny klocków produkowanych przez polskie spółdzielnie zabawkarskie. Publikacji zawarto wiele fotografii przedstawiających poszczególne zestawy klocków.

Tekst: Patrycja Gonciarz, Marek Sosenko, Aneta Bąk, Katarzyna Hodurek-Kiek,

oprac. wykazu katalogowego: Paulina Kosmala-Kryś, Marcin Gawliński, Jadwiga Stal, Anna Zachariasz, Ewelina Sztuk, oprac. graf.: Patrycja Gonciarz, Jacek Gonciarz, Przemysław Ciszek,

projekt okładki: Jacek Gonciarz, fot.: Patrycja Gonciarz, Jacek Gonciarz, Marcin Gawliński, Fundacja Zbiorów Rodziny Sosenków, Muzeum Narodowe w Warszawie, archiwum Muzeum Zabawek i Zabawy,

konserwacja eksponatów: Władysław Herbuś, Sylwia Malinowska.

Wydawca: Muzeum Zabawek i Zabawy, Kielce 2018; format 23 x 21cm, 60 s.: 35 fot., w tym kolor, oprawa twarda

Cena: 35 zł