Ferie z animacją


Czym różni się animacja rysunkowa od lalkowej czy wycinankowej? Czy – mając trochę czasu, talent plastyczny, aparat fotograficzny i kilka programów graficznych da się nakręcić prosty film animowany? Odpowiedzi na te pytania będą szukać uczestnicy zimowych warsztatów w Muzeum Zabawek i Zabawy.

Obejrzyj zapowiedź ferii

Ferie zimowe w muzeum rozpocznie wernisaż wystawy prezentującej scenografię do animowanego filmu dla młodzieży i dorosłych „Danny Boy”. Film w reżyserii Marka Skrobeckiego powstał w Łódzkim Studiu Se-Ma-For. To 10-minutowa opowieść o młodzieńcu, który jako jedyny na świecie nie stracił głowy i to w sensie jak najbardziej dosłownym. Czy ma szansę na szczęście i miłość w świecie szyjonogów, czy musi upodobnić się do reszty?

Krótkometrażowa animacja jest kooprodukcją polsko-szwajcarską, ma na swoim koncie już wiele nagród. Znajduje się także na skróconej liście do nominacji do Oskara. Wernisaż rozpocznie się we wtorek, 1 lutego o godz. 14. Gościem specjalnym otwarcia wystawy będzie prezes łódzkiego Semafora, pan Zbigniew Żmudzki. Pół godziny później uczestnicy wernisażu obejrzą dwa filmy „Danny Boy”, oraz poprzedni film Skrobeckiego „Ichthys”. Oba filmy przeznaczone są dla nieco starszych widzów (od 14 lat).

Zajęcia warsztatowe wystartują 2 lutego. Będą odbywać się od 2 do 4 lutego (środa-piątek) oraz od 8 do 11 lutego (wtorek-piątek) w godz. 10-12. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-15 lat. Uczestnicy zajęć spróbują samodzielnie przygotować animację rysunkową, wycinankową i lalkową oraz poznają historię filmu animowanego. Koszt udziału w pojedynczych zajęciach to 5 zł. Liczba miejsc na zajęciach ograniczona. Rezerwacje prowadzi Dział Oświaty Muzeum Zabawek i Zabawy, tel. 41-337-15

 

Obejrzyj fragmenty postprodukcji filmu „Danny Boy”.