PLAKATFERIE1

Ferie w Muzeum Zabawek i Zabawy

PLAKATFERIE1

Dziś pracujemy dobrze, jurto pracujmy lepiej!
40 lat Muzeum Zabawek i Zabawy

15-16.01.2019 – „W co bym się bawił gdybym urodził się 40 lat temu”

Podczas dwóch dni warsztatów dzieci poznają popularne zabawy z lat 60 i 70. Usłyszą o tym, jak kiedyś wolny czas spędzali ich rówieśnicy, w co się bawili, oraz o tym które zabawy przetrwały do dziś. Może ktoś pamięta bierki, kapsle, grę w 5 kostek, podchody czy statki. W części praktycznej dzieci wykonają bierki oraz kostki do gry, które zostaną wykorzystane do zawodów z nagrodami.

wiek uczestników: min. lat 6

17.01.2019 – „Czym bym się bawił gdybym urodził się 40 lat temu?”

Zajęcia przybliżą dzieciom najpopularniejsze zabawki z polskich spółdzielni zabawkarskich epoki PRL. Po obejrzeniu wystawy „Szlagiery z polskich spółdzielni” uczestnicy wykonają własną zabawkę.

wiek uczestników: min. lat 6

18.01.2019 – „Co bym oglądał gdybym urodził się 40 lat temu?”

Spotkanie rozpocznie wizyta na wystawie „Bohaterowie filmów animowanych”, gdzie okaże się czy dzieci znają Reksia, Muminki czy Misia Uszatka. Dalszą część zajęć wypełni wykonanie bajkowego domku inspirowanego domem Misia Colargola.

wiek uczestników: min.6 lat

Cena obejmuje zwiedzanie ekspozycji oraz zajęcia

22-23.01.2019 – Zażyj ruchu! Na podwórko marsz!

Gra w gumę, gra w klasy, kapsle, berek, państwa-miasta, podchody oraz kreatywne wykorzystanie osiedlowego trzepaka. Zajęcia przypomną popularne w PRL zabawy podwórkowe, pokazując, że dobra zabawa nie wymaga skomplikowanych sprzętów, elektroniki czy wymyślnych zabawek.

Apteka Wyobraźni

godz. 11-13

wiek uczestników: 6 lat

24-25.01.2019 – 40 wystaw na 40 lecie

Zajęcia z wykorzystaniem gry, dzięki której uczestnicy dowiedzą się o najważniejszych wystawach w dziejach Muzeum Zabawek i Zabawy, oraz poznają specyfikę pracy muzealników, w tym przekonają się na czym polega tworzenie ekspozycji muzealnej. Zabawa w tworzenie wystaw ma związek z 40. rocznicą powstania Muzeum. Dzieci wykonają także samodzielnie projekt
plakatu informującego o jubileuszu Muzeum.

Apteka Wyobraźni (ul. Mickiewicza1)

cena: 10 zł/os

Cena obejmuje wstęp do Apteki oraz zajęcia.

22-25.01.2019 – Muzyczne historie

Uczestnicy cyklu warsztatów spędzą czas w kreatywny sposób ucząc się grać na bum bum rurkach, nietypowym instrumencie pozwalającym poszerzyć wiedzę na temat dźwięków, a jednocześnie rozwijającym wyobraźnię tak, by w powstała fascynująca muzyczna opowieść. Ciekawe brzmienie bum bum rurek dopełnią instrumenty perkusyjne, bębny, burze, kije deszczowe.

Poprzez luźne gry i zabawy dzieci poznają właściwości i możliwości instrumentów, nauczą się wydobywać z nich dźwięki aby finalnie stworzyć własną kompozycję muzyczną.

Muzeum Laurensa Hammonda (ul. Kościuszki 13)

godz.10.00-13.00

cena: 10 zł.

wiek uczestników: min. 8 lat

Preferowana stała grupa uczestników podczas cyklu zajęć

Cena obejmuje zwiedzanie ekspozycji oraz zajęcia.