Fascynujący świat Lego Star Wars w kolekcji Filipa Bartkowiaka

Filip Bartkowiak ma 11 lat, od wczesnego dzieciństwa wraz z Tatą i bratem zbiera zestawy Lego Star Wars. Pierwszy zestaw dostał od taty w prezencie….

Z biegiem czasu kolekcja się powiększała, obecnie liczy ok. 40 modeli międzygalaktycznych pojazdów, szturmowców, robotów oraz szereg postaci – bohaterów Gwiezdnych Wojen. Na wystawie nie może oczywiście zabraknąć Sokoła Millenium – najlepszego statku kosmicznego w całej galaktyce, ukochanego statku Hana Solo, niszczyciela Gwiezdnej Floty Imperium z lordem Vaderem na pokładzie, barkę Jabby z księżniczką Leią, kantynę w Mos-Eisley – ulubiony lokal Hana Solo, X-Wingi, Y-Wingi i B-Wingi rebeliantów oraz potężne AT-AT walczące na lodowej planecie Hoth.

W drugiej sali poświęconej Lego można oglądać modele 2-metrowych dźwigów, spycharki, ciągniki siodłowe, ciężarówki i tiry, autorstwa dorosłych fanów Lego z grupy Lugpol.

„Myślę, że klocki LEGO STAR WARS to propozycja wspaniałej zabawy dla wszystkich miłośników „Gwiezdnych Wojen” niezależnie od wieku. Bardzo dokładnie odtworzone postaci, statki kosmiczne oraz miejsca, pozwalają w czasie zabawy poczuć się jak bohater gwiezdnej sagi. Dzięki nim można odtworzyć praktycznie każdą scenę z filmu lub stworzyć zupełnie nowe. Zachęcam wszystkich do takiej formy spędzania wolnego czasu”.
Filip Bartkowiak

Wystawa była czynna do 15 maja 2009 r.