dzienmisia

Dzień Misia z Bohaterskim misiem sprzed 99 lat

dzienmisiaMuzeum Zabawek i Zabawy zaprasza w niedzielę 25.11.2018 r. na spotkanie z okazji Dnia Misia.

Zajęcia są bezpłatne, odbędą się trzy razy na ekspozycji o godz.: 11.00, 13.00 i 15.00.
Uczestnicy spotkania wysłuchają fragmentów książki „Bohaterski miś” Bronisławy Ostrowskiej oraz wykonają pamiątkowego misia z papieru. Własnoręcznie zrobiona zabawka przypomina otwierającą pyszczek pacynkę i może być inspiracją do kolejnych zabaw.

Zajęcia będą miały na celu przypomnienie opowieści o zabawce-misiu sprzed blisko 100 lat. Książeczka „Bohaterski miś” pierwszy raz została wydana w 1919 roku. Jest to powieść dla dzieci autorstwa Bronisławy Ostrowskiej. Z perspektywy pluszowego Misia Niedźwiedzkiego opisane są różne wydarzenia z czasów I wojny światowej. Z okazji stulecia niepodległości Polski, w Dniu Misia Muzeum Zabawek i Zabawy będzie przypominało tę wyjątkową opowieść.

Światowy dzień misia obchodzony jest od 2002 roku i cieszy się sporą popularnością, głównie wśród przedszkolaków. Pluszowa zabawka jest bardzo ważna dla wielu dzieci.

Zajęcia z okazji dnia misia będą dostępne także dla grup. Od 27.11 do 30.11.2018 r. spotkanie może odbyć się po wcześniejszej rezerwacji, tel. 41 34 33 706 (koszt 6 zł od os.).