Dazibao i Pojazdy Spotkania


Muzeum Zabawek i Zabawy wspólnie ze stowarzyszeniem Tapori organizuje w najbliższy czwartek, 20 listopada 2008 roku cykl warsztatów w ramach kampanii Tapori „Dazibao i Pojazdy Spotkania”. 1,5-godzinne zajęcia odbędą się w sali konferencyjnej Muzeum Zabawek i Zabawy w dniu 20 listopada o godz. 12:30, 14:00 i 15:30, a wezmą w nich udział dzieci z kieleckich szkół podstawowych.

Kampania Dazibao oparta jest na prawdziwej historii chłopca z Haiti. Dzieci poznają historię Mackensona, aby potem porozmawiać o spotkaniu z innymi dziećmi, o tym, dlaczego odrzucamy tych innych, biedniejszych czy ułomnych. Kampania ma na celu wzmacnianie wrażliwości dzieci na sprawiedliwość i budowanie przyjaźni między dziećmi, często z różnych krajów, kontynentów czy miejscowości. Pomaga im zrozumieć, że przyjaźń i spotkanie z nowymi znajomymi to szansa na szczęście, radość i wiele przygód. Po dyskusjach i rozmowach dzieci wspólnie namalują duży plakat – plastyczny dowód ich spotkania z Dazibao.

Jednocześnie zapraszamy tego dnia wszystkich dorosłych: nauczycieli wychowawców, którzy chcieliby bliżej poznać ruch Tapori i Dazibao, aby potem propagować kampanię w szkołach i świetlicach. W Muzeum Zabawek i Zabawy będą tego dnia wolontariusze Tapori, którzy udostępnią materiały i odpowiedzą na wszystkie pytania, umożliwią także obserwację warsztatów i sposobu ich prowadzenia.

Serdecznie zapraszamy