thumb-czytamy

Czytamy dzieciom

Głośne czytanie dzieciom oraz spotkania z autorkami książek dla dzieci w najbliższą sobotę w Kawce Zabawce w Muzeum Zabawek i Zabawy. Wszyscy chętni mogą uczestniczyć w Czytamy Dzieciom. Spotkanie bezpłatnie 8 lutego od godz. 11.Organizatorami spotkania są Muzeum Zabawek i Zabawy, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Kawka Zabawka.

Gościem najbliższego spotkania będzie Maria Włodno, pisarka i dziennikarka, autorka powieści pt. „Uczeń profesora Cyrusa”. Powieść ta otrzymała rekomendację Fundacji ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom” jako książka atrakcyjna i pomagająca budować prawdziwy system wartości.

– Ta książka jest o szczęściu, które wypływa z dobrych kontaktów między członkami rodziny – mówi Maria Włodno – Jest to także opowieść o przyjaźni i wielkiej przygodzie – dodaje.

Drugim gościem spotkania będzie pani Edyta Kraczkowska, która premierowo przeczyta niewydaną bajkę swojego autorstwa pt. „Plan Gremlinów”. Autorka ukończyła studia ilustracji na uniwersytecie Central Lancashire w Preston w Anglii. Jak mówi o sobie: – ogromną radość daje mi możliwość tworzenia ilustracji, które rozwijają wyobraźnię i kreatywność u dzieci oraz powodują pojawienie się ich uśmiechu na twarzy”.

Nie zabraknie konkursów z nagrodami dla uczestniczących i pilnie słuchających dzieci. Słodki poczęstunek zaserwuje Kawka Zabawka.

Wstęp wolny