usmiech2

Kiedy śmieje się dziecko…

Głośne Czytanie pt. „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Problem osierocenia dzieci i młodzieży – literatura a rzeczywistość”

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – te słowa Janusza Korczaka przyświecały Głośnemu Czytaniu, które odbyło się w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach 12 marca 2016 roku.

Czytanie zatytułowane Dzieci radzą sobie tylko w bajkach. Problem osierocenia dzieci i młodzieży – literatura a rzeczywistość spotkało się z życzliwym i serdecznym przyjęciem publiczności.

Na sobotnim spotkaniu mogliśmy posłuchać fragmentów z następujących utworów: „Król Maciuś Pierwszy” J. Korczaka, „Dziewczynka z parku” B. Kosmowskiej, „Mój mały przyjaciel” A. Żagiel. Wśród zaproszonych osób, które czytały wybrane fragmenty dzieł znalazły się m.in.:

  • dr Ewa Banasińska – prezes Katolickiego Hospicjum Domowego dla Dzieci i Dorosłych im. św. Franciszka z Asyżu w Kielcach
  • Beata Rogowska – Dyrektor Ośrodka Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Kielcach
  • Dorota Anyż – aktorka kieleckiego Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

 

Muzeum Zabawek i Zabawy po raz kolejny udowodniło, że nie stroni od tematów trudnych a wręcz przeciwnie – wychodzi z ciekawą inicjatywą do młodego pokolenia.

 

Relacja ze spotkania w TVP Kielce:

http://kielce.tvp.pl/24414478/o-problemach-osieroconych-dzieci-w-ksiazkach-i-w-realu