Bezpieczne wakacje


Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza w najbliższy wtorek, 29 czerwca 2010 r.  na pierwszą wakacyjną imprezę. – Chcemy zacząć wakacje bezpiecznie, pod opieką policjanta. Przypomnimy wszystkim dzieciom, że wakacje nie zwalniają z uwagi na drodze, plaży i podwórku – wyjaśnia dyrektor Jolanta Podsiadło. Bezpieczne wakacje zaplanowano od godz. 10 do 14 na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

W programie: konkursy wiedzy o przepisach ruchu drogowego przeprowadzone przez policję (m.in. rozpoznawanie znaków drogowych) oraz gry, zabawy i konkursy z Muzeum Zabawek i Zabawy. Ogłaszamy także jednodniowy konkurs plastyczny „Mam wolne”.  – Chcemy poznać, jakie plany na wakacje mają nasi mali zwiedzający. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają od nas upominki – gadżety naszego sponsora PGNiG, a z wakacyjnych obrazków stworzymy galerię w holu Muzeum – dodaje dyrektor Podsiadło.

Każdy będzie mógł także zajrzeć do policyjnego radiowozu i nauczyć się grać w kapsle, cymbergaja, serso czy skakać w gumę. Atrakcją imprezy będzie także zwiedzanie  wystawy modelarskiej. W specjalnej gablocie aspirant Tomasz Królak z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pokazuje zgromadzone przez siebie modele policyjnych pojazdów:
od NRD-owskiego trabanta, przez maluchy, nyski, warszawy aż po współczesne jeepy,  helikoptery i motocykle. W jednej gablocie udało mu się umieścić ich aż 138.

Na imprezę wstęp bezpłatny.

Sponsor nagród:

pgnig