Akademia detektywów

AKADEMIA DETEKTYWÓW DLA DZIECI – „ODKRYWCY PRZESZŁOŚCI”

Akademia detektywówAKADEMIA DETEKTYWÓW DLA DZIECI – „ODKRYWCY PRZESZŁOŚCI”

Zajęcia będą się odbywać przez cały rok szkolny 2018/2019 w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach od 11.00. do 13.00.

Wiek uczestników: 6-9 lat.

Ilość uczestników: 15 osób.

Koszt udziału w jednorazowych zajęciach: 10 zł.

Zajęcia są inspirowane serią książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” (od kilku lat w czołówce listy bestsellerów literatury dziecięcej w Szwecji!)

W czasie trwania Akademii dzieci poznają tajniki zawodu detektywa. Narzędzia i techniki jakimi posługuje się w swojej pracy, jak np.: pobieranie odcisków palców czy tworzenie książki portretów pamięciowych. Przybliżymy sylwetki najbardziej znanych detektywów. Porozmawiamy z prawdziwym detektywem, który opowie nam o swojej pracy i może zdradzi jakieś sekrety zawodowe. Rozwiążemy wiele zagadek z przeszłości, które dotyczą naszych eksponatów muzealnych.

Dzieci dowiedzą się jak muzealnicy w swojej pracy wykorzystują metody i techniki detektywistyczne. Oprócz rozwiązywania zagadek, łamania szyfrów i szukania śladów każdym zajęciom towarzyszyć będzie też część plastyczna, na której wykonamy jakąś zabawkę, którą dziecko zabierze ze sobą do domu.

Od naszych adeptów oczekujemy: ciekawości, odwagi, umiejętności i chęci do rozwiązywania zagadek i zadawania wielu pytań.

Najbardziej wytrwali uczestnicy kursu na jego zakończenie (czerwiec 2019 r.) otrzymają certyfikat i odznakę „Detektywa-Odkrywcy Przeszłości” oraz książki z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” ufundowane przez Wydawnictwo Zakamarki, które wsparło nasze przedsięwzięcie i inne ciekawe nagrody przydatne każdemu detektywowi.

Na zajęcia obowiązuje rezerwacja pod numerem tel: 41 34 337 17

Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 października 2018 r. (sobota).

Na pierwsze zajęcia wstęp jest bezpłatny. Gościem specjalnym spotkania będzie technik kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.