Plakat do promocji wydarzenia

28.05.2017 – Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Meble kombinowane…”

Plakat do promocji wydarzenia

Oprowadzanie kuratorskie w Muzeum Zabawek i Zabawy

Ciekawostki i kulisy wystawy Meble kombinowane. Wzornictwo mebelków dla lalek i przykłady mebli dziecięcych w PRL-u

 

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza 28 maja 2017 roku w niedzielę o godz. 11.00. na kuratorskie oprowadzanie po wystawie Meble kombinowane. Wzornictwo mebelków dla lalek i przykłady mebli dziecięcych w PRL-u. Spotkanie będzie połączone z promocją katalogu towarzyszącego wystawie. Uczestnicy spotkania poznają ciekawostki związane
z mebelkami. Wstęp jest bezpłatny.

Na spotkaniu będzie można zdobyć katalog wystawy i drobne upominki od muzeum.

Kurator wystawy, Katarzyna Hodurek-Kiek oprowadzi gości po ekspozycji z mebelkami, dodatkowo opowie o kulisach powstania wystawy. Będzie to okazja, by poznać charakter pracy projektanta zabawek z PRL-u. Autorka wystawy spróbuje odpowiedzieć na pytania: jak kiedyś i jak dziś wygląda przygotowanie nowej zabawki, od koncepcji po wykonanie.

W trakcie spotkania zaprezentowany zostanie świeżo wydany katalog wystawy. Historia wzornictwa mebelków dla lalek w PRL-u po raz pierwszy doczekała się takiego opracowania. Katalog prezentuje sukcesy i problemy przemysłu zabawkarskiego. Publikacja szczegółowo przedstawia dwie spółdzielnie, „Radość” z Krakowa i „Gromadę” z Kielc, które w głównej mierze produkowały mebelki na rynek polski i zagraniczny. Katalog zawiera bogaty materiał z archiwalny i wiele zdjęć.

Katarzyna Hodurek-Kiek, czyli autorka tekstu, w trakcie spotkania opowie o inspiracjach i trudnościach przy tej pracy oraz zrelacjonuje pełne emocji spotkania z projektantami m.in.: Stanisławem Dąbrową-Kostką i innymi kolekcjonerami mebelków.

Oprowadzanie kuratorskie skierowane jest zarówno do dorosłych, zainteresowanych tematem jak i do dzieci, które mogą zarazić się pasją kolekcjonowania wyjątkowych przedmiotów – w tym wypadku: mebelków.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Zapraszamy!