35lat-thumb

35 lat Muzeum Zabawek i Zabawy – 05.12.2014 wernisaż wystawy

Wernisaż wystawy „PRETEKSTY DO WSPOMNIEŃ. 35 LAT MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY 1979 – 2014″odbędzie się 05.12.2014, (piątek) o godz. 17. Wernisaż uświetni występ Studium Gitar Klasycznych pod kierownictwem Jerzego Pikora.

W grudniu Muzeum Zabawek i Zabawy obchodzi swój jubileusz. Pierwsza wystawa została otwarta dokładnie 35 lat temu. Jest to idealna okazja do zaprezentowania przekroju naszych zbiorów. Wiele eksponatów po raz pierwszy zostanie pokazanych na wystawie. Oprócz zabawkowych przedmiotów chcemy, by ważną rolę w tej ekspozycji odegrali ludzie oraz ich wspomnienia, dlatego też wszyscy pracownicy muzeum wybrali po jednym eksponacie, który jest dla nich szczególnie ważny.

Wystawa to również podziękowanie dla darczyńców, przyjaciół i oczywiście wszystkich byłych pracowników muzeum.

35lat