koncert Muzeum Laurensa Hammonda

31.01.2019 r. – Kolędy i nie tylko w Muzeum Laurensa Hammonda

koncert Muzeum Laurensa HammondaZespół No Name zagra koncert Kolędy i nie tylko w sali koncertowej im. Andrzeja Zielińskiego w czwartek 31.01.2019 o godz. 18.00. Bilet wstępu na to wydarzenie kosztuje 10 zł.

Muzyczne pożegnanie sezonu kolęd w Muzeum Laurensa Hammonda to doskonała okazja do wysłuchania dobrze znanych utworów w nietypowych aranżacjach. Ciekawe aranżacje będą oscylowały wokół takich klimatów jak fusion i jazz.  Za całość projektu odpowiada Łukasz Mazur, pianista, aranżer, kompozytor współpracujący z m.in. z Markiem Piekarczykiem (TSA). Łukasz Mazur zaprosił do projektu swojego syna Jakuba Mazura, bardzo utalentowanego perkusistę młodego pokolenia, Piotra Goworka, gitarzystę, aranżera oraz Dominika Skrzyniarza – wokalistę znanego z występów u boku takich artystów jak Łukasz Zagrobelny czy Natalia Kukulska.

W programie będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w autorskim, nowatorskim opracowaniu.Lider zespołu Łukasz Mazur zapewniał, że publiczność usłyszy hity z kraju i ze świata. Oprócz kolęd goście usłyszą także m.in. popularne kompozycje: Zacznij od Bacha, utwór z 1977 skomponowany przez Zbigniewa Wodeckiego z tekstem Janusza Tyrakowskiego, Zielono mi Jana Wróblewskiego (muzyka) i Agnieszki Osieckiej (tekst). Koncert wzbogacą także interpretacje zagranicznych kompozycji m.in. Fragile Stinga i Crazy, utwór znany z wykonania Seala.

Muzeum Laurensa Hammonda działa od 2017, mieści się przy ul. T. Kościuszki 13. W ubiegłym roku swoją działalność wzbogaciło o salę koncertowa. Natomiast od 2019 planowane są comiesięczne koncerty skierowane do szerokiego grona odbiorców.