W najbliższą sobotę 14 października 2017 roku w godz. 11.00-13.00 w Muzeum Zabawek i Zabawy odbędą się warsztaty, na których zostaną przybliżone sposoby realizacji filmów animowanych.

Warsztaty poprowadzi Eugeniusz Gordziejuk – Członek Stowarzyszenia Producentów Polskiej Animacji.
Uczestnicy warsztatów poznają tajniki powstawania filmów w animacji rysunkowej, wycinankowej, lalkowej i kombinowanej. Przybliżone zostaną pojęcia języka filmowego i etapy produkcji filmów animowanych.
Do omówienia poszczególnych etapów produkcji posłużą oryginalne materiały plastyczne z filmów animowanych – m.in.: projekty postaci i projekty dekoracji. Przedstawione zostaną rysunki poszczególnych faz ruchu wykonane na kalkach, kopie tych rysunków na celuloidzie i pomalowane celuloidy. Zaprezentowany zostanie scenopis obrazkowy, jak również wykonana i pomalowana na celuloidzie animacja, dekoracje użytkowe do filmu oraz złożony z tych elementów kadr filmowy. Uczestnicy zapoznają się również z animacją lalkową i z możliwościami tego rodzaju animacji. Przybliżone zostaną też nowe technologie stosowane przy produkcji filmów animowanych.
W części praktycznej uczestnicy stworzą własne wzory postaci i projekty plastyczne dekoracji.

W trakcie warsztatów zostaną zaprezentowane najnowsze filmy animowane zrealizowane w Studio Filmowym EGoFILM Ewelina Gordziejuk w tym między innymi:
filmy z serii „Żubr Pompik”, reż. serii Wiesław Zięba

1. „Małe i duże”
2. „Do góry nogami”
3. „Smaki”
4. „Tropy na śniegu”
5. „Making Off Pompika”,

film z serii „Wiking Tappi”, reż. Piotr Morawski

1. „Zamieszanie z zimowymi zapasami”
2. „Making Off Wikinga”

W ramach warsztatów nastąpi zwiedzanie wystawy „Bohaterowie z ekranu. 70 lat polskiej animacji dla dzieci”.

Wstęp na warsztaty: 15 zł/os. (opiekun gratis), ilość miejsc ograniczona.
Rezerwacja od poniedziałku do piątku w godz.: 8.00-16.00 pod nr telefonu: 41 34 337 04

ZAPRASZAMY!