GRYBEZPRADU12.02

12.02.2017 – „Gry bez prądu”

GRYBEZPRADU12.02W niedzielę (tj. 12 lutego 2017 roku) Muzeum Zabawek i Zabawy w godz. 9.00-15.00 zaprasza na „Gry bez prądu”. Podczas spotkania uczestnicy poznają zasady gry „Battlestar Galactica”.

Miejsce spotkania: sala konferencyjna Muzeum Zabawek i Zabawy, plac Wolności 2, Kielce.

„Battlestar Galactica” (pol. „Gwiazda bojowa Galaktyka”) to kooperacyjna gra planszowa, powstała na bazie fantastycznonaukowego serialu gatunku space opera. Produkcja telewizyjna pierwszy raz emitowana była od 1978 roku, w 2003 doczekała się nowej wersji w postaci miniserialu, a potem także kilku sezonów produkcji TV, także pełnometrażowych filmów. Kolejna ekranizacja planowana jest na 2019 rok.

Pierwszą koncepcję serialu tworzył od 1968 roku Glen Albert Larson. Serial miał się nazywać „Arka Adama”. Jednak Larson przemianował tytuł na „Galactica”, potem zdecydował się dodać słowo „gwiazda” w tytule, aby zyskać na popularności zaprezentowanych w 1977 roku „Star Wars – Gwiezdne Wojny”: „Nowa Nadzieja”, ostatecznie decydując się na „Battlestar Galactica”.

Wszystkie produkcje spod znaku Battlestar Galactica pomimo sporych różnic – łączy podstawowy zarys fabularny. Ludzie stworzyli roboty – Cylonów, które się zbuntowały. Pomiędzy sztuczną inteligencją a jej twórcami toczy się krwawy konflikt. Ocalało zaledwie kilka tysięcy ludzi, muszą uciekać i prowadzić nierówną walkę z Cylonami. Za obronę ocalałej ludności odpowiada statek Battlestar Galactica. Ich celem stało się teraz odnalezienie bezpiecznej kolonii Ziemia.

Wstęp wolny.