plakat_wystawaWystawa prezentuje lalki z sześciu różnych spektakli, które Zahra Sabri zrealizowała w Teheranie.

Są to m.in. lalki wykonane z miazgi drzewnej i drutu, prostotą przypominające rysunek dziecka, pochodzące ze spektaklu „Eight Moments” (2005), który powstał na podstawie historii napisanych przez ośmiu nieznanych autorów z różnych stron świata.

Lalki z dwóch przedstawień, powstałych na podstawie opowieści znanego irańskiego poety Rumiego: małe, zakładane na ręce ze spektaklu „Tooti Par” (2006) oraz zaprojektowane zgodnie z koncepcją mistyki postaci z „The Earth and the Universe” (2008).

Lalki z przedstawienia „The House of Bernarda Alba” (2010), wg dramatu Federico Garcii Lorki zwracają uwagę strojami, będącymi kombinacją ubioru mniszek i tradycyjnych sukien hiszpańskich.

Zobaczymy też lalki z gliny ceramicznej, które powstały „na oczach widzów” podczas przedstawienia „Count to one” (2010), na podstawie poematu Khayyama – irańskiego poety z przełomu XI i XII wieku.

Ze spektaklu „Mother Courage and her Children” Bertolda Brechta (2014) pochodzą natomiast lalki przedstawiające żołnierzy bez rąk, z wielkimi stopami bez butów i hełmami z łupin orzechów.